مجتمع آموزشی دانشگاه شیراز

دبستان دخترانه دانشگاه شیراز

leader98

جشن الفبا پایه اول

با سلام خدمت اولیا عزیز و قبول طاعاتتان به درگاه حق جهت اطلاع . بزرگواران با توجه به اینکه هرساله پس از پایان اموزش . مدرسه جشن با شکوه با سواد شدن (جشن الفبا)رابرای شکوفه های زیبای مدرسه دانشگاه با دعوت از خانواده محترم تدارک میبیند تا خاطره ی با سواد شدن در اذهان شکوفه ها همیشه باقی بماند و از لذت بردن این جشن خاطرات شیرینش بچه ها را به وجد در اورد لذا امسال با توجه به دوران بحرانی که به سر می بریم و برای حفظ سلامتی عزیزان از تجمع دوری مینماییم از شما بزرگواران خواهشمندیم که این جشن را با حضور اعضای خانواده با تهیه ی کیک مختص جشن الفبا برای شکوفه ی گلم تدارک ببینید تا در ذهن عزیزم با سواد شدنش بهترین و لذت بخش ترین خاطره را برایش به ارمغان اورد و از بزرگواران تقا ضا دارم که عکس و فیلم جشن دخترم را در گروه کلاسی ارسال نمایید تا از دیدنش لذت ببریم

اطلاعیه مهم کانال شاد

فوری مهم
با سلام و احترام
مدیران محترم با بروزرسانی که شاد انجام داده، برای احراز هویت دیگه یه صفحه جدید باز نمیشه که کلی خطا روش باشه.
الان کافیه دانش آموز به قسمت ورود دانش آموز بره و ابتدا کد ملیش و سپس به ترتیب سال، ماه و روز تولدش رو وارد کنه، کد امنیتی هم وارد کنه و تمام. احراز هویت میشه
بسیار راحت شده
دیگه احتیاج نیست شما احراز هویت کنید. به دانش آموزان بگید خودشون برن احراز هویت کنند.

نکته: عدد سال تولد را به صورت کامل وارد کنند: به طور مثال ١٣٨۵
ماه تولد را به صورت عدد وارد کنند: به طور مثال ٢
روز تولد را به صورت عدد دو رقمی وارد کنند: به طور مثال ٠٧

مسابقات ورزش در خانه همراه با اهدای جوایز ویژه

مسابقات ورزش در خانه همراه با اهدای جوایز ویژه
ارسال کلیپ ها به صفحه تربیت بدنی شهرداریshahrdarishiraz_sport@ یا به شماره وات ساپ۰۹۰۵۱۷۷۴۰۳۰ ارسال نمایید
#ورزشدرخانه#شهرداریشیراز#کشتی#کشتیفرنگی#فوتبال#فوتسال#والیبال#ورزش-رزمی#جایزه#مسابقه#مسابقهمجازی#هیجان#رقابت#جام#فیفا#فیلا#ورزشکار#فوتبالحرفه_ای #نود

بسته بهاري : رويش ، خلاقيت ، خانه و خانواده

باسمه تعالی
🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
به ياري خداوند و با اراده همگاني، كرونا را شكست مي دهيم .

بسته بهاري :
رويش ، خلاقيت ، خانه و خانواده

دبیرخانه المپياد رويش ( بازي هاي فکری، آموزشی و سرگرمی ) سازمان دانش آموزی استان فارس ، اولین دوره رويش ، خلاقیت، خانه وخانواده را برگزار می کند.
دانش آموزان عزیز و خانواده های محترم ! در شرایط ویژه پیش آمده ؛ سازمان دانش آموزي فارس در راستای ایجاد فضای مثبت و با نشاط خانه و خانواده و در امتداد آموزش و فعالیت های ذهنی کودکان و نوجوانان در ايام "تعطيلات بهداشتيِ پيشگيري و درمان "و نياز به فعاليت هاي موثر ذهني و تمركزي ، باتوجه به نزديك شدن فصل امتحانات، راهکارها و فعاليت هایی به شرح زير برای انجام بازی های فکری، آموزشی و سرگرمی به شما حافظان فهيم سلامت ، ارائه می نمايد:
🌸🌸🌸🌸🌸
1- خلاقیت: ساخت بازی های فکری، -قسمتی از اجزا بازی یا کل بازی- (بلاک آس، اتللو، مهره دومینو، لیوان چینی، پنتاگو، کریدور، جنگا، روبیک) با وسائل موجود در خانه و ارسال عکس از بازی های ساخته شده
2- بازی: بازی با والدین یا سایر اعضاء خانواده و تهیه و ارسال عکس یا فیلم .
3- مسابقه خانوادگی:
الف) برگزاری مسابقه بین افراد خانواده (دو نفر یا بیشتر) در رشته های مختلف و ارسال فیلم از مسابقه
ب) برگزاری مسابقه در رشته های سرعتی - روبیک یا لیوان چینی – با ثبت رکورد و ارسال فیلم از مسابقه
4- پوياترين ها و انرژي مثبت ها: علاقمندان مي توانند تصوير دست ساخته ها و فيلم مسابقات خانگي خود را به دبيرخانه رويش سازمان دانش آموزی فارس ارسال نمايند.

📨🎞📨🎞📨🎞📨🎞
نحوه ارسال آثار:
1- دانش آموزان در صورت تمایل، آثار دست ساخته و عکس یا فیلم خود را از طریق پست الکترونیکی - این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به دبیرخانه رویش سازمان دانش آموزی استان فارس ارسال نمایند.
مشخصات ضميمه آثار:
رشته بازی، نام و نام خانوادگی، نام مدرسه، شهرستان/منطقه/ناحیه، مقطع تحصيلي( ابتدايي/ متوسطه) ،پايه تحصيلي (در فیلم یا عکس ذکر شود)

مهلت ارسال آثار: ٩٩/٣/٤ همزمان با عيد سعيد فطر

توضیحات:
1- در هنگام ارسال پست الکترونیکی، ذکر مشخصات شامل: رشته بازی، نام و نام خانوادگی، نام مدرسه، شهرستان/منطقه/ناحیه، مقطع و پایه تحصیلی در قسمت موضوع (subject) ضروری است.
2- قطعاً ویژگی خاص فیلم و عکس دانش آموزان، اِعمال خلاقیت، نوآوری، ایده پردازی و سلیقه ی خانواده؛ در نحوه ساخت بازی، مسابقه خانوادگی یا مسابقه مجازی و بازی های خانوادگی، خواهد بود.
نکته: مسابقه خانوادگی می تواند با مشارکت سایر افراد فامیل یا دوستان مدرسه ، از طریق انلاين و مجازي و ... همزمان اجرا و توسط داور خانگی داوری شود.
3- عکس و فيلم بايستي واضح و از زاویه مناسب باشد.
4- حجم هر یک از عکس های ارسالی حداکثر 1 مگابایت و مجموع عکس های ارسالی حداکثر 4 عکس باشد.
5- زمان فیلم ارسالی روبیک و لیوان چینی حداکثر 1 دقیقه و زمان فیلم ارسالی سایر بازی ها حداکثر 2 دقیقه باشد.
6- ارسال فقط يك فيلم از هر سطح مسابقه ( بازي خانوادگي يا برگزاري مسابقه ) مد نظر است.
٧- در صورت نياز به اطلاعات بيشتر ، دستورالعمل اين طرح را از مسئول محترم سازمان دانش اموزي اداره محل تحصيل خود دريافت نماييد .

📷🎥📷🎥📷🎥📷🎥
🌸🌸🌸 🌸🌸
مشتاق ارسال عكس و فيلم هاي بانشاط و جذاب ، دانش آموزان و خانواده هاي فعال آنان از سراسر استان پهناور و زيباي فارس هستيم
دبيرخانه المپياد رويش- بازي هاي فكري ، آموزشي، سرگرمي- سازمان دانش اموزي استان فارس

در محضر قرآن شماره ٢

🌸🌸🌸هوالخالق
در محضر قرآن شماره ٢
مورخ ٩٩/٢/٧ دوم رمضان
🌹عارف كه زسرمعرفت آگاهست
🌹بيخودزخوداست وبا خدا همراهست
🌸در جزء دوم چندين نكته بسيار ارزشمند هست كه به علت اينكه اين پيامها به اختصار خدمتتون ارسال ميشه ذكر همه نكات ممكن نيست وپيشنهاد مطالعه وتفسير اين آيات رو به همه عزيزان دارم 🙏🏻
🌸نكته اول در آيه ١٤٨ سوره بقره ( فاستبقوالخيرات ...) توصيه قرآن كريم در سبقت انجام امور خير وعمل صالح
🌸نكته دوم در آيات مباركه ١٨٣ و١٨٤ و١٨٥به آداب وشرايط روزه داري اشاره ميفرمايد وتقوارامهمترين اثر شاخص قبولي روزه معرفي ميكند 🍀
تقوابه زبان ساده يعني حالتي كه انسان را ازانجام گناه باز مي دارد ( يعني همين حال خوشي كه روزه داران اين ماه به خوبي احساس ميكنند 🍀)
بيشتر گناهان ازدوريشه غضب وشهوت سرچشمه ميگيرند وروزه جلوي تندي هاي اين دوغريزه را ميگيرد پس تقوا وخداپرستي در ظاهر وباطن مهمترين اثر روزه ميباشد،روزه انسان را فرشته صفت ميكند 🌺
🌸نكته سوم در آيه ١٨٧ همسران را تشبيه به لباس ميكندكه در اين تشبيه نكات ولطايف بسياري نهفته است همچنان كه بايد لباس درطرح ورنگ مناسب انسان باشدهمسر نيز بايد هم كفو ومتناسب با فكر وشخصيت انسان باشدويا اينكه همان طوركه لباس مايه زينت وآرامش انسان است همسروفرزندان نيز مايه آرامشند...

🌸نكته چهارم آيه ٢١٩ حرمت شراب وعلت آن بيان گرديده است
خداوند حرام بودن شراب را اينگونه بيان ميكند؛ " با اينكه فايده هايي براي شما دارد اما ضررآن بيش از فايده اش هست” همين كه قدرت تشخيص را ازعقل ميگيرد خود ميتواند علت حرام بودن آن باشد
🌼🌼🌼التماس دعا

کانال جهت اطلاع رسانی و آموزش در زمینه گیاهان دارویی

با سلام و عرض ادب
این کانال جهت اطلاع رسانی و آموزش در زمینه گیاهان دارویی ایجاد شده است
لطفاً دوستان،دبیران و دانش آموزان علاقمند را به این کانال دعوت کنید.
از طریق لینک زیر :
eitaa.com/Giahan_darui

جدول پخش برنامه های درسی ۶ اردیبهشت ۹۹ شبکه آموزش دوره ابتدایی:

⬅️ جدول پخش برنامه های درسی ۶ اردیبهشت ۹۹ شبکه آموزش دوره ابتدایی:

ازساعت ١٠:٣٠ تا ۱۱ درس فارسی و نگارش پایه اول ابتدایی
از ساعت ۱۱ تا ١١:٣٠ درس بازی و ریاضی پایه دوم ابتدایی
از ساعت ١١:٣٠ تا ١٢ درس علوم تجربی و تفکر پایه سوم ابتدایی
ازساعت ١٢ تا ١٢:٣٠ درس بازی و ریاضی پایه چهارم ابتدایی
از ساعت ١٢:٣٠ تا ١٣ درس فارسی و نگارش پایه پنجم ابتدایی
از ساعت ١٣:١۵ تا ۱۳:۴۵ درس علوم تجربی و تفکر پایه ششم ابتدایی

آدرس قطب های پژوهش سراهای دانش آموزی

آدرس کانال های اطلاع رسانی قطب های کشوری پژوهش سراهای دانش آموزی :

1⃣ انرژی های نوین
@NewEnergy_Stu
2⃣ سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی
@stemcellstudent
3⃣ نجوم
@astropole
4⃣ زیست فناوری
@zistfanavaristudent
5⃣ ادبیات و علوم انسانی
@adabiyatensani
6⃣ کد نویسی
@codenevisi
7⃣ دریا
@irandarya_student
8⃣ نانو
@ebnesina_nano_group

با هم برای هم

"باسمه تعالی" 
باسلام و احترام
ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای  دانش آموزان عزیز به استحضار می رساند برنامه ای با عنوان «با هم برای هم» با مشارکت معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و شبکه دو سیما با محوریت سبک زندگی سالم و فعال تولیدشده،که از روز شنبه مورخ ۹۹/۱/۲ در دو تایم نه صبح و سه بعد از ظهر از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.لطفا صفحه برنامه را در اینستاگرام دنبال کرده و دانش آموزان عزیز با ارسال کلیپ های کوتاه از بازی های حرکتی خود در خانه به آدرس برنامه ، در این برنامه شرکت نمایند. لازم به ذکر است هر روز از سه کلیپ برتر با اهدای جوایز نفیس تقدیر خواهد شد. 

Baham.barayeham.tv2

سایت منیار

مُنیاز سایت جامعی برای آموزش، سؤال، آزمون و مشاوره است که با هدف ایجاد آموزش عمیق برای دانش‌آموزان و افزایش سطح آگاهی آن‌ها به‌منظور زندگی بهتر شروع به‌کار کرده است.
در سایت مُنیاز، تمامی نیاز‌های دانش‌آموزان برای آموزش باکیفیت و رایگان پوشش داده می‌شود.برای استفاده از خدمات مُنیاز، بعد از ورود به آدرس www.moniaz.ir در بالای صفحه روی گزینه‌ی عضویت کلیک کنید. بعد از طی‌کردن مراحل و دریافت پیامک فعال‌سازی، می‌توانید به هزاران ویدئو طبقه‌بندی‌شده دسترسی داشته باشید.

سخنی با اولیا

سلام عزیزان 🌹

 لطفا برای خودتان و کلیه اعضای خانواده وارد سایت

salamat.gov.ir

شوید و ثبت نام بفرمائید کارت ملی و تاریخ تولد خود را همراه داشته باشید.🔸

🔻اطلاعات را صحیح وارد نمائید اجازه دهید غربال گری انجام شود. 🔻

🔹کمتر از پنج دقیقه از شما وقت می گیرد.

برگزاری مسابقات عترت و طهارت در زمان تعطیلات

مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش با تشریح برنامه‌های قرآنی در ایام تعطیلات گفت: مسابقات در فضاي مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرروش، محمدرضا مسیب زاده با اشاره به شرایط حاکم بر آموزش کشور و نحوه غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان درایام نوروز، اظهار کرد: فعالیت‌های حوزه پرورشی از چند شاخصه برخوردار است یکی از شاخصه‌های اصلی فعالیت‌های حوزه پرورشی این است که همه فعالیت‌ها کاملا داوطلبانه است هیچ فعالیتی در حوزه پرورشی اجباری نیست شاخصه دیگر آن میل و رغبت داوطلب را به همراه دارد یعنی دانش آموزان با میل و رغبت خود برای غنی سازی اوقات فراغت در فعالیت‌های پرورشی شرکت می‌کنند. یکی دیگر شاخصه فعالیت‌های پرورشی این است که زمان و مکان خاصی ندارد یعنی الزامی وجود ندارد که فعالیت‌ها در ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه انجام شود.

وی افزود: اکنون علیرغم این که نگران حال همه دانش آموزان و فرهنگیان عزیز هستیم نگران فعالیت‌های پرورشی نیستیم چرا که دانش آموزان ما اکنون بهترین شرایط را دارند و اوقات فراغت خود را با آموزه‌های ارزشمند مسائل فرهنگی، دینی و ارزشی غنی سازی مي‌کنند.

مسیب زاده تصریح کرد: دانش آموزان می‌توانند از این فرصت برای ورزش کردن که یک امر معروف در زمینه تربیت بدنی است تا حفظ و تلاوت قرآن کریم و قرائت ادعیه‌‌ها اقدام کنند. همچنین دانش آموزان در این ایام در کنار درس‌ها و آموزش‌هایی که از طریق تلویزیون و شبکه‌های مجازی دریافت می‌کنند. می‌توانند فعالیت‌های فوق برنامه که جنبه تفریحی دارد را نیز انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین طرح‌های ما در این ایام برگزاری مسابقه بزرگ نصر با حضور خانواده‌ها است و به همین منظور کانالی را در شبکه‌های مجازی راه اندازی کرده‌ایم که آدرس آن nasre1399@ است و در همه پیام رسان‌ها قابل دریافت است همچنین سامانه serat.pt.medu.ir را راه اندازی کردیم که دانش آموزان می‌توانند تلاوت‌های تقلیدی ضبط کنند که الگوی تلاوت و نمونه چهار قاری برجسته دنیا مصطفی اسماعیل، منشاوی، شحات انور و عبدالباسط را انتخاب کرده‌ایم که دانش آموزان این تلاوت‌ها را تقلید می‌کنند و هرکدام 3 الی 4 دقیقه قرائت خود را ضبط و برای ما ارسال می‌کنند که از میان تلاوت‌ها برترین‌ها را انتخاب می‌کنیم و به آنها جوایزی اهداء خواهیم کرد که مختص دانش آموزان است.

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین مسابقه اذان برگزار می‌کنیم که می‌توانند از همین طریق با ضبط صدای اذان خود آن را برای ما ارسال کنند همچنین طرح ملی حفظ جز سی قرآن کریم را که قبلا نیز اعلام کردیم که یکی از فعالیت‌های محوری است ویک فرصت بی نظیر است هر روزی که در خانه هستیم یک سوره از سور جز سی قرآن کریم را حفظ کنیم و در کنار خاطرات تلخی که به واسطه کرونا در کشورمان ساری و جاری است خاطرات خوب حفظ قرآن را برای خود حفظ کنیم و بگویم درآن ایام توانستیم جز سی قرآن را حفظ کنیم.

وی گفت: یکی دیگر از طرح‌های محوری ما طرح خوانش قصه‌های قرآنی و طرح مصباح‌الهدی که مربوط به زندگی نامه ائمه اطهار(علیهم السلام) است بهترین الگو است همه اولیاء می‌خواهند برای فرزندان خود داستان بخوانند به خصوص بچه‌های کوچک با داستان به خواب می‌روند و دوست دارند مطالعه کنند کتاب‌های امام شناسی بهترین منابع هستند که 17 عنوان کتاب امام شناسی به صورت فایل PDFدر این کانال بارگذاری شده وعموم می‌توانند از این کانال استفاده کرده و کتاب‌ها را دانلود و استفاده کنند.

مسیب زاده اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های بسیار جذاب ما مجری‌گری فعالیت‌های قرآنی است که دانش آموزان می‌توانند در کنار اعضای خانواده یک محفل انس با قرآن راه اندازی کنند واز طریق تلفن همراه فیلمبرداری کنند و برای ما ارسال کنند همه این کار‌ها برای این است که اوقات فراغت خود را غنی‌سازی کنیم و یک جا ننشینیم و فضای داخل منزل را برای خود به فضایی با نشاط و پرشور و تحرک تبدیل کنیم و از رفت‌وآمد غیرضروری در بیرون از منزل پرهیز کنیم.

وی اذعان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که می‌توانیم در خانه انجام دهیم مکبری است و همچنین با حفظ نکات بهداشتی در خانه نمازجماعت برگزار کنیم و هرکدام از اعضای خانه نقشی در برگزاری این نماز جماعت داشته باشند همچنین دعاخوانی از فعالیت‌هایی است که دانش آموزان و اولیاء در منزل می‌توانند به صورت جمعی و فردی انجام دهند.